یادداشت‌ها

کنترل پروژه چیست؟

محمد پورزینال

با توجه به مجموعه دانش مدیریت پروژه، کنترل پروژه یک «عملکرد مدیریت پروژه است که شامل مقایسه عملکرد واقعی با عملکرد برنامه‌ریزی‌شده و انجام اقدامات اصلاحی مناسب (یا هدایت دیگران برای انجام این عمل) است که به نتیجه مطلوب می‌رسد. نتیجه در پروژه زمانی که تفاوت های قابل توجهی وجود داشته باشد.

اساساً، کنترل‌های پروژه مجموعه‌ای از ابزارها هستند که به حفظ یک پروژه در زمان‌بندی کمک می‌کنند. آنها همراه با مهارت های افراد و تجربه پروژه، اطلاعاتی را ارائه می دهند که تصمیم گیری دقیق را امکان پذیر می کند. فرآیند کنترل پروژه عمدتاً بر موارد زیر متمرکز است:

فرآیند کنترل پروژه عمدتاً بر موارد زیر متمرکز است:

  • اندازه گیری عملکرد برنامه ریزی شده در مقابل عملکرد واقعی
  • ارزیابی مداوم عملکرد پروژه برای شناسایی هرگونه اقدام پیشگیرانه یا اصلاحی مورد نیاز.
  • نگهداری اطلاعات دقیق و به موقع بر اساس خروجی پروژه و مستندات مرتبط.
  • ارائه اطلاعاتی که از به روز رسانی وضعیت، پیش بینی و اندازه گیری پیشرفت پشتیبانی می کند.
  • ارائه پیش بینی هایی که هزینه های جاری و زمان بندی پروژه را به روز می کند.
  • نظارت بر اجرای هرگونه تغییر یا اصلاح برنامه مصوب.

 

اهمیت نظارت و کنترل پروژه

نظارت و کنترل پروژه ها را در مسیر خود نگه می دارد. کنترل های مناسب می تواند نقش مهمی در تکمیل به موقع پروژه ها داشته باشد. داده های جمع آوری شده همچنین به مدیران پروژه اجازه می دهد تصمیمات آگاهانه بگیرند. آنها می توانند از فرصت ها استفاده کنند، تغییراتی ایجاد کنند و از مسائل مدیریت بحران اجتناب کنند.

به زبان ساده، نظارت و کنترل، اجرای یکپارچه وظایف را تضمین می کند. این باعث بهبود بهره وری و کارایی می شود.

روش نظارت و کنترل

هنگام تنظیم فرآیند نظارت و کنترل پروژه، ابتدا خطوط پایه پروژه را تعیین کنید. این شامل محدوده، برنامه و بودجه است. از این اطلاعات برای ارزیابی پیشرفت پروژه در طول چرخه عمر استفاده کنید.

از یک ساختار شکست کار (WBS) برای تقسیم پروژه به واحدهای کوچک کار یا وظایف فرعی استفاده کنید. این امر مدیریت و ارزیابی کار را آسان تر می کند. این امکان شناسایی آسان‌تر مسائل را فراهم می‌کند، پروژه را تحت کنترل نگه می‌دارد و امکان تأیید پیشرفت آسان‌تر را فراهم می‌کند. همچنین به جلوگیری از احساس خستگی اعضای تیم کمک می کند.

بودجه بندی و پیش بینی تنها یکی از فرآیندهای ضروری در aronsystems است که به عنوان بلوک های ساختمانی برای مدیریت استثنایی پروژه و کنترل پروژه و راه حل های مدیریت پروژه عمل میکند.

برنامه ریزی و کنترل پورتفولیو فرآیندی حیاتی برای حصول اطمینان از تحقق اهداف و اهداف استراتژیک است. این بخش مهمی از هر راه حل مدیریت پورتفولیو پروژه است . برای به حداکثر رساندن اثربخشی، به نرم افزاری نیاز دارید که استراتژی سازمان شما را با اجرای پروژه مرتبط کند. شما باید بتوانید جهت پورتفولیو را تعیین کنید، پروژه های مناسب را انتخاب کنید و زمانی که نمونه کارها عملکرد مطلوبی ندارند، مسیر را درست کنید.

آرون سیستم یک رویکرد کامل برای برنامه ریزی و کنترل پورتفولیو در یک پلت فرم یکپارچه ارائه می دهد. ترکیب کاملی از پروژه ها را برای ارائه منافع و نتایج برنامه ریزی شده انتخاب کنید. سپس، عملکرد و قابلیت پیش‌بینی پروژه را اندازه‌گیری کنید تا مشخص کنید در کجا به اقدامات اصلاحی نیاز است. در نهایت، ریسک را کنترل کنید و تغییرات را برای بهینه سازی، تعادل و همسویی استراتژیک مدیریت کنید.

در خلاء تصمیم نگیرید. یک رویکرد یکپارچه برای برنامه ریزی و کنترل پورتفولیو داشته باشید!

برنامه ریزی و کنترل پورتفولیو یکپارچه شما را چابک می کند

مدیریت پورتفولیو کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که پروژه ها و استراتژی شما همراستا هستند. اما نه پروژه ها و نه استراتژی کسب و کار ثابت نیستند. اولویت ها همیشه در حال تغییر هستند. موفقیت یک هدف متحرک است.

آرون سیستم؛ برنامه ریزی و کنترل پورتفولیوی استراتژیک را با داده‌های پروژه در زمان واقعی متصل می‌کند. این به شما این امکان را می‌دهد تا با تکامل نیازهای کسب‌وکارتان، تصمیم‌های مدیریت پورتفولیوی بهتر و چابک‌تری بگیرید. از داشبوردهای قدرتمند برای مشاهده نمونه کارها و عملکرد پروژه زنده استفاده کنید. برای شناسایی گرایش‌ها و مسائل، تمرین کنید. برای حفظ تعادل پرتفوی، بهینه سازی و همسویی استراتژیک، تنظیمات سریع انجام دهید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *